STONE Car Rental

0 535 935 81 77 | 0 212 540 04 85

Araç Kiralama Koşulları

 

Depozit (Kredi Kartı Kullanımı)
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir.

Ehliyet Ve Yaş
Lüks araçlar için 30 yaşını doldurmuş en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmanız, diğer araç grupları için 25 yaşını doldurmuş en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmanız halinde STONE’dan araç kiralayabilirsiniz.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Kiralama Süresi
En az 24/saat’tir. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlar
Fiyatlara, bakım, üçüncü sahışlara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup , Yakıt kiralayana aittir.

Ödeme
Kira bedeli kiralamanın başlangıcında nakit olarak alınır. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/4'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Geçerli Amerikan Express, Diners, Eurocard, Master Card ve Visa kredi kart sahiplerinde depozit koşulu aranmaz.

Sigorta
Tüm araçlarımız full Rent a car sigortalıdır.. Ancak sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde en yakın STONE Car Rental ofisine ulaştırılması aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir.

Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Kiralanan aracın çalınması durumunda kiracının, aracın anahtarını,ruhsatı ve polis raporlarını şirketimize ulaştırması yeterlidir.

Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi, ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur. İlave şoför ücreti gün/kişi için 5€.

Ferdi Kaza
Tüm araçlar için fiyatlara dahildir.

Teslim Bırakma
STONE araç kiralama bürosunun bulunduğu şehirde araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde, önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Stone bürosunun bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, araç başka şehirde iade edilirse, 100 € teslim ücreti alınır.

Trafik Cezaları
Trafik cezaları kiracıya aittir. Herhangi bir kazada, kiracının tamamen kusurlu bulunması ve kazadan sonra 48 saat içinde en yakın Stone ofisine bilgi verilmemesi durumunda, aracın serviste kaldığı süre veya aracın herhangi bir nedenle trafik tarafından alıkonulması halinde geçen süre, kiralama ücretine dahil edilir.

Şoförlü Servis
Dilerseniz günlük 20€ karşılığında şoför temin edebilirsiniz.

Port Bagaj
Günde 5€ karşılığında port bagaj kiralayabilirsiniz.

Bebek Koltuğu
Bebek koltuğu isterseniz, günlük 2€ karşılığında kiralayabilirsiniz. Uzun süreli kiralamalarda fiyat 20€.

Uzun Süreli Kiralama
Uzun süreli kiralamalarda özel ücret uygulanır.